Video cv – nowoczesna forma promocji

wpis w: Wideofilmowanie | 0

Wiele osób ubiegających się o dobre stanowisko na obecnym rynku pracy chciałoby wyróżnić swoje CV od reszty stert białych kartek na biurku, a nawet w oryginalny sposób „zabłysnąć” przed nowym pracodawcą.

Warto tutaj jednak zastanowić się, jakie skuteczne sposoby możemy wykorzystać by uzyskać wyżej wymieniony efekt. Bardzo popularnym sposobem ostatnio stało się tworzenie CV za pomocą krótkometrażowego filmu. Ta skuteczna metoda zyskuje coraz większe grono swoich zwolenników. Warto jednak zaznaczyć że nie każdy jest urodzonym aktorem czy aktorką oraz że nie każdy dysponuję odpowiednim sprzętem czy wideo rejestratorem który pomoże nam ułatwić zadanie nagrania swojego CV.

image001

Dla amatorów dobrym rozwiązaniem będzie powierzeniem tego zadania zawodowcom jak Michał Rec Studio który świadczy profesjonalne usługi wideofilmowania oraz fotografii. Z całą pewnością dzięki takim usługą będzie nam łatwiej przebrnąć przez cały etap montowania oraz edytowania filmu w ciekawy sposób a tym samym zaoszczędzić sporą ilość czasu.

Jakie informacje powinno zawierać Video CV:

1. Wstęp – (Imię, Nazwisko, Wiek oraz aktualne miejsce zamieszkania) tutaj możemy ułatwić pracodawcy zadanie po przez wyświetlanie aktualnie wypowiadanych słów np. lewym górnym rogu ekranu

2. Wykształcenie – szkoła średnia, studia – czego nauczyłeś się dzięki nabytej wiedzy

3. Kursy, szkolenia lub dodatkowe kwalifikacje

4. Doświadczenie – jak przełożyłeś swoją wiedzę na praktykę/ twoje ostatnie miejsca pracy oraz stanowiska/ twoje obowiązki /

5. Umiejętności – jakie są Twoje mocne strony, cechy osobowości. Można też w delikatny sposób wspomnieć o swoich wadach – przecież nie ma ludzi idealnych. W oczach potencjalnego pracodawcy będziemy postrzegani jako osoby szczere oraz otwarte, pamiętajmy jednak żeby nie wymieniać ich za dużo 🙂

6. Zainteresowania – co robimy w wolnym czasie, jakie mamy pasje i hobby. Czemu oddajemy się po godzinach pracy.

Jak pisałam wcześniej zdaje sobie sprawę z tego że nie każdy z nas posiada odpowiedni sprzęt nagrywający, musimy jednak pamiętać że nie możemy wysłać swojego wideo CV nagranego telefonem lub kamerką internetową. Może to bowiem zostać odebrane przez potencjalnego pracodawcę jako ironiczne i lekceważące. Dylematem może być tutaj nagrywanie zwykłym aparatem czy kamerą. Warto wspomnieć że obecnie bardzo dużo aparatów i lustrzanek posiada wysoka jakość nagrywania z wbudowanym mikrofonem. To ważne by zarówno obraz, dźwięk i nasza postać były wyraziste. Jeśli nie posiadamy odpowiednej kamery lub aparatu a zależy nam na nagraniu oryginalnego i niebanalnego wideo CV warto skorzystać z usług doświadczonego fotografa lub video kamerzysty Michała Rec Studio który zrobi i zmontuje dla nas taki film profesjonalnie.

Zwróćmy uwagę na tło w jakim będziemy nagrywać nasz film. Nie może to być pomieszczenie w którym znajduję się dużo rzeczy odciągających uwagę widza, miejsce nagrania powinno być schludne wysprzątane z jednolitym kolorem tła oraz dobrym naświetleniem. Jeśli mamy możliwość nagrywania Naszego filmu w ciągu dnia przy świetle dziennym to wykorzystajmy to pamiętając przy tym że to MY mamy być w centrum uwagi a nie Nasza lodówka obklejona w magnesy czy meble.

image002

Dobrze nagrane i zmontowane wideo CV zdecydowanie będzie nas wyróżniać od reszty kandydatów   i utrwali się w pamięci pracodawcy. Zwiększy nasze szanse na zatrudnienie i zdobycie ubieganego się przez nas stanowiska. Podczas nagrywania musimy zachowywać się naturalnie, mówić wyraźnie i być pewnym siebie, wszystkie pozowane i udawane sytuacje zostaną natychmiast wyłapane przez widza. Może minąć kilka godzin nim oswoimy się z obiektywem kamery i przyzwyczaimy się do jej towarzystwa jednak dla uzyskanych efektów jakie powstaną podczas pracy, warto poświęcić swój czas i przygotowania.

www: wideofilmowanie Nowy Sącz – michalrecstudio.pl

telefon kontaktowy: 791 44 81 83

e-mail:info@michalrecstudio.pl

Zostaw Komentarz