Najlepsze pomysły na atrakcje ślubne

wpis w: Wesela | 0

Choć urządzany zgodnie z tradycyjnym ceremoniałem, zgodnie z obyczajowymi i kulturowymi zasadami, to jednak coraz częściej obfituje w zaskakujące atrakcje i niespodziewane zwroty akcji. Naturalnie mowa o ślubie, który nie tylko rozpoczyna nowy etap wspólnego życia ale również kształtuje pierwsze chwile małżeńskiego życia, a co za tym idzie także pierwsze wspomnienia przywoływane do końca życia. Nic wiec dziwnego, że narzeczeni coraz częściej urozmaicają swoje śluby oraz wesela ozdabiając je najrówniejszymi atrakcjami. Atrakcje te stały się już niemal obowiązkowym elementem każdej uroczystości zaślubin niezależnie od kraju i obrządku w jakim zostaje ona zorganizowana.

Poruszając się w obrębie Polskiej kultury bardzo popularnymi formami rozbawienia samych Państwa Młodych oraz gości jest urządzanie tzw. „bram”. Są to celowo ustawione „przeszkody”, na drodze przez którą przejeżdżają Nowożeńcy. Mogą nimi być poprzebierani znajomi, czy ustrojone pojazdy. Na ślubach bardzo często słychać wynajętych skrzypków, czy wiolonczelistów, którzy upiększają ceremonię. Najnowsze trendy zachęcają również do tego, aby wychodzące z kościoła małżeństwa wypuszczały na wolność dwa gołębie. Popularne są także ogromne, ozdobnie zapakowane kartony, z których po otworzeniu wylatują barwne balony napompowane helem.

Podczas pierwszego tańca Młodzi zwykle zamawiają maszynę do robienie ogromnych baniek mydlanych, bądź maszynę do wytwarzania dymu dyskotekowego. Z tą pierwszą atrakcją trzeba jednak bardzo uważać, ponieważ bańki, które trysną na białą suknię zawsze zostawiają na niej nieestetyczne plamy. Rozwijając tematykę pierwszego tańca warto również pomyśleć o zatańczeniu specjalnego układu choreograficznego, który zawsze wzbudza entuzjazm gości. W czasie zabawy tanecznej mile widziane są występy profesjonalnych tancerzy lub pokazy barmańskie zakończone degustacją. Tradycją stały się także podziękowania składane rodzicom, które przybierają najróżniejsze formy. Często spotykać się można ze specjalnymi dedykacjami, bądź samodzielnym zaśpiewaniem piosenki przez Pannę Młodą. O północy muszą się też odbyć oczepiny, z rzucaniem welonu i różnymi konkursami.

Doskonałym miejscem na aranżację swojego ślubnego przyjęcia stanowi Poznań. Znajduje się tam wiele eleganckich hoteli z doskonale przygotowanymi na ten cel salami bankietowymi, które doskonale sprawdzają się podczas tych mniejszych, jak i tych ogromnych przyjęć. Organizacja wesel i przyjęć Poznań, to fraza, która powinna zdecydowanie ułatwić wyszukiwanie właściwego miejsca na terenie tego miasta.

Zostaw Komentarz