Fotograf ślubny

wpis w: Wesela | 0

fotoNa całym świecie jest mnóstwo osób, które chciałyby zostać profesjonalnymi fotografami. Jednakże takie postanowienia związane z przyszłością kończą się zazwyczaj na robieniu fotek na urodzinach, wakacjach lub też w szkole. Bywają jednak tacy, którzy z aparatem w ręku próbują swoich sił w plenerze. Niestety efekty tego są zazwyczaj takie, że zrobione zdjęcia lądują w szufladzie i zostają na długo zapomniane.

Cierpliwość

Należy pamiętać bowiem o tym, że aby zostać dobrym fotografem, to nie wystarczy opanować do perfekcji warsztat, poznać pojęcia związane z robieniem zdjęć, czy też posiadać najnowszy model aparatu fotograficznego, ale przede wszystkim wykazać się odpowiednimi cechami charakteru. Ważną cechą jest cierpliwość, gdyż wielu fotografów wie, że nieraz by uchwycić ten idealny, wymarzony moment trzeba sterczeć z aparatem w ręku kilka godzin. Ważne jest również to aby nie zapomnieć o tym, że samo wykonanie zdjęcia aparatem fotograficznym nie jest etapem końcowym pracy fotografa. Po zakończeniu sesji czeka nas jeszcze selekcja zdjęć oraz ich specjalna obróbka. W tym drugim etapie należy pamiętać, że przeróbki zdjęć nie mogą być przesadzone, gdyż wtedy zdjęcie traci swój urok.

Wrażliwość

Istotną cechą dobrego fotografa jest również wrażliwość. Nasz zawód polega na tym by uchwycić moment w naszym otoczeniu, który wydaje się istotny, piękny lub też abstrakcyjny. Dobry fotograf powinien czuć, w którym momencie i jaki obiekt sfotografować. Ważne to jest właśnie przy fotografowaniu wesel oraz imprez okolicznościowych, gdyż zdjęcia wykonywane podczas takich eventów powinny przekazywać określone uczucia oraz wzbudzać tym samym u osób je oglądających odpowiednie emocje.

Wytrwałość oraz zaangażowanie

Nie może zdarzyć się w pracy fotografa, że czegoś mu się odechciewa. Wykonywanie zdjęć powinno być pasją, którą wykonuje się z wielkim zapałem i nie ma się tego dość nawet jeżeli warunki atmosferyczne, czy też sytuacje działają na niekorzyść fotografa. Dobry fotograf weselny powinien pamiętać o tym, że jeśli umawia się z parą młodą na jakiś konkretny dzień, by wykonać zdjęcia w plenerze to choćby miał nastąpić koniec świata powinien z uśmiechem na twarzy nie odkładać tego na później (chyba, że zażyczy sobie tego para młoda).

Dostosowanie się do miejsca

Wesela organizowane są w różnych miejscach. Fotograf powinien posiadać umiejętność dostosowywania się do terenu, w którym będzie pracował. Najczęściej zaczyna się od Kościoła. Tam ważne jest ustawienie się w pozycji takiej, by jak najlepiej uchwycić istotne momenty. Później są poszczególne etapy wykonywania zdjęć kończące się na imprezie weselnej. Jeśli chodzi o miejsce,  w którym odbywają się wesela, to warto tu polecić Hotel Delicjusz mieszczący się koło Poznania. Jest to przepiękne miejsce, wręcz idealne dla fotografa, który chciałby wykonać piękne zdjęcia weselne młodej parze. Jest to bardzo eleganckie miejsce, w którym warto zorganizować swoje wesele. W takich właśnie miejscach dużym plusem są ogrody znajdujące się na terenie hotelu, w których fotograf bezpośrednio po weselu, bądź też w innym terminie może wykonać sesję plenerową. Dobry fotograf powinien pamiętać o tym, że jeśli chodzi o zdjęcia w plenerze, to ich ilość nie powinna być przesadzona. Doceniane przez fotografów jest też to, gdy para młoda wykaże się własną inicjatywą doboru miejsca na sesje plenerową i dodatkowo zaproponuje jakieś rekwizyty, czy też elementy scenerii. Pomaga to znacząco w pracy fotografa.

Dobrych fotografów w Polsce jest na pęczki. Jednak jednym z najlepszych jest fotograf pochodzący z Krakowa, który specjalizuje się w fotografii ślubnej. Przyglądając się jego pracy można naprawdę wiele się nauczyć. Wykonywane przez niego zdjęcia są wyjątkowe i widać na nic wszystkie pożądane emocje. Takiej wprawy życzymy wszystkim chcącym w przyszłości zostać fotografem ślubnym.

Zostaw Komentarz